Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Dosya Baskı Nasıl Yapılır?

Dosyalar bir firma için olmazsa olmaz ürünlerden biridir. Fiyat tekliflerinde ya da iş sunumlarında kullanılan dosyalar için firmaya uygun bir tasarımın yapılması, kurumsal kimlik ile olan uyum açısından son derece önemlidir. Firmalar tarafında kullanılan bu dosyalara cepli dosyada denmektedir. Cepli dosya, kaliteli bir ajansta sağlam bir grafik tasarımcıya yaptırılmalıdır. Mümkünse kurumsal kimlik tasarımının da çalışılan grafik tasarımcı ile çalışılmalıdır. Bu ortaya çıkan sonucun çok daha başarılı olmasını sağlayacaktır.

           Dosya baskı yapılmadan önce müşterinin fikirleri doğrultusunda bir tasarım yapılmalıdır. Müşterinin isteklerinin dikkate alınmaması ileride sorun yaşanmasına neden olabilmektedir. Dosya baskının yapılmasındaki aşamalar şunlardır; ilk olarak nasıl bir tasarım istendiği konuşulmalıdır. Gerekirse önceden tasarlanmış olan kurumsal kimlik incelenmelidir. Daha sonra birkaç farklı tasarım yapılmalı ve müşterinin beğenisine sunulmalıdır. Baskı işlemine tüm bu işlemlerden sonra başlanmalıdır.

 Cepli baskı nasıl yapılır?

Cepli dosya baskı, kaliteli bir grafik tasarımcı tarafında tasarlanmalıdır. Güvenilir olmayan bir grafik tasarımcı ile çalışılması uyumsuz ve hatalı dosya tasarımlarına yol açabilmektedir. Dosya baskı, ince detayları olan bir iştir. En ufak bir kesim payı hatası bile tüm baskıların çöp olmasına neden olabilmektedir. Cepli dosya tasarımı Ankara matbaa yapılırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta dosyanın boyutudur.

Dosyanın içine ne konacağı tüm tasarımı etkiler. Birden fazla cepli dosya modeli vardır. En çok tercih edileni ise tek cepli dosya modelidir. Farklı bir tasarım arayanlar ise özel kesim dosya baskı modellerine yönelebilmektedir. Baskı alınacak olan kağıdın kalitesi de ortaya çıkan çalışmanın başarılı olması açısından oldukça önemlidir. Çok ince bir kağıda alınan baskılar oldukça kalitesiz görünmektedir. Bu yüzden en az 350 gram ağırlığında kalın bir kağıda baskı alınmalıdır.

 Dosya baskı fiyatları

Dosya baskı fiyatları dosyanın tasarımına, kesimine ve kullanılacak olan kağıdın kalitesine göre farklılık göstermektedir. Özellikle kuşe kağıda basılan özel kesim dosya modelleri çok daha pahalı olabilmektedir. Baskı yapılacak olan dosya adedi de fiyatlar üzerinde etkilidir. Bu yüzden ilk olarak genel bir fiyat alınmalıdır. Daha sonra alınan fiyat bütçeye uygun ise tasarım ve baskı işlemlerine başlanmalıdır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir