Katalog Baskı Hizmeti

Katalog Baskı Hizmeti

  • Yazar : Cansoy Matbaa
  • İletişim : info@cansoymatbaa.com

Katalog Baskı Hizmeti

Katalog baskısı için sadece yeteri düzeyde bilgi ve görsel girişi yapmak yeterli değildir. Profesyonel olarak baskıya alınmadan dağıtıma hazırlanan kataloglar yeteri kadar kaliteli durmayacaktır.

Katalog baskısı öncesi

Ankara katalog yaptırmaya karar verdiğinizde detayları gözden kaçırmamalı ve baskının en kaliteli halde nasıl olması gerektiğine karar vermelisiniz. Ancak bu şekilde doğru tanıtım yapılabilir ve anlaşılır olabilir.

– Ankara katalog işleminden önce kâğıt seçimi yapılmalıdır. Kâğıdın hangi boyutta kullanılacağı, hangi kâğıda basılacağı, mat mı yoksa parlak baskı mı, kâğıdın gramajı gibi detaylara karar verilmelidir. Bunu içinde öncelikle numune hazırlatmak en doğru seçimi matbaa ankara yapmanıza yardımcı olacaktır. Kapak kalınlığından, kapağın ne şekilde olacağına kadar tüm detaylar önemlidir. Numunelere bakarak kolaylıkla karar verebilir ve baskı sonucunu görebilirsiniz.

– Katalog baskısının diğer bir detayı da ciltleme şeklidir. Bunun içinde örnekleri inceleyebilir ve baskınızı hangi ciltleme tekniği kullanarak yaptıracağınıza karar verebilirsiniz. Yalnız unutulmaması gereken ciltleme yapılacak olan kataloğun kalınlığı ve sayfa sayısıdır. Bunu göz önünde bulundurarak yaptırdığınız Ankara katalog baskı daha kaliteli olacaktır.

– Diğer bir önemli detay da hangi görselin kapak için kullanılacağıdır. Bunu da yine birkaç örnek bastırarak karar vermek daha doğru olacaktır. Hayal ettiğiniz gibi bir Ankara katalog baskı yaptırmak istiyorsanız mutlaka basılı örneklerden ilerlemeniz gerekmektedir.

Katalog baskı aşaması ve sonrası

İstenilen sonuca ulaşabilmek için baskıyı kaliteli bir firmaya yaptırmanız doğru bir seçim olacaktır. Ankara katalog baskı için firma seçimi yaparken mutlaka daha önce yapmış oldukları örnekleri incelemeli ve ona göre karar vermelisiniz. Aksi takdirde istenilen sonucu alamayabilirsiniz. Baskı aşamasına geçmeden önce size en uygun bütçeyi de örnekler içerisinden seçerken ayarlayabilirsiniz. Her kâğıdın ve kâğıt ölçüsünün, baskının renkli veya siyah-beyaz oluşuna göre bütçe de değişiklik gösterecektir. Ayrıca baskı için istediğiniz kâğıt boyutu fiyatı bazen sadece 1 cm küçültme ile bile değişebilir. Bu yüzden Ankara katalog için görüşürken bu noktayı da dikkate almalı ve gerekirse dosya boyutunu küçültebilirsiniz. Böylelikle istediğiniz özellikteki kataloğu çok daha uygun bütçeler ile yaptırabilirsiniz.