Katalog Baskı Hizmeti

Katalog Baskı Hizmeti

  • Yazar : Cansoy Matbaa
  • İletişim : cansoymatbaa@gmail.com

Katalog Baskı Hizmeti

Katalog baskısı için sadece yeteri düzeyde bilgi ve görsel girişi yapmak yeterli değildir. Profesyonel olarak baskıya alınmadan dağıtıma hazırlanan kataloglar yeteri kadar kaliteli durmayacaktır.

Katalog baskısı öncesi

Ankara katalog yaptırmaya karar verdiğinizde detayları gözden kaçırmamalı ve baskının en kaliteli halde nasıl olması gerektiğine karar vermelisiniz. Ancak bu şekilde doğru tanıtım yapılabilir ve anlaşılır olabilir.

– Ankara katalog işleminden önce kâğıt seçimi yapılmalıdır. Kâğıdın hangi boyutta kullanılacağı, hangi kâğıda basılacağı, mat mı yoksa parlak baskı mı, kâğıdın gramajı gibi detaylara karar verilmelidir. Bunu içinde öncelikle numune hazırlatmak en doğru seçimi matbaa ankara yapmanıza yardımcı olacaktır. Kapak kalınlığından, kapağın ne şekilde olacağına kadar tüm detaylar önemlidir. Numunelere bakarak kolaylıkla karar verebilir ve baskı sonucunu görebilirsiniz.

– Katalog baskısının diğer bir detayı da ciltleme şeklidir. Bunun içinde örnekleri inceleyebilir ve baskınızı hangi ciltleme tekniği kullanarak yaptıracağınıza karar verebilirsiniz. Yalnız unutulmaması gereken ciltleme yapılacak olan kataloğun kalınlığı ve sayfa sayısıdır. Bunu göz önünde bulundurarak yaptırdığınız Ankara katalog baskı daha kaliteli olacaktır.

– Diğer bir önemli detay da hangi görselin kapak için kullanılacağıdır. Bunu da yine birkaç örnek bastırarak karar vermek daha doğru olacaktır. Hayal ettiğiniz gibi bir Ankara katalog baskı yaptırmak istiyorsanız mutlaka basılı örneklerden ilerlemeniz gerekmektedir.

Katalog baskı aşaması ve sonrası

İstenilen sonuca ulaşabilmek için baskıyı kaliteli bir firmaya yaptırmanız doğru bir seçim olacaktır. Ankara katalog baskı için firma seçimi yaparken mutlaka daha önce yapmış oldukları örnekleri incelemeli ve ona göre karar vermelisiniz. Aksi takdirde istenilen sonucu alamayabilirsiniz. Baskı aşamasına geçmeden önce size en uygun bütçeyi de örnekler içerisinden seçerken ayarlayabilirsiniz. Her kâğıdın ve kâğıt ölçüsünün, baskının renkli veya siyah-beyaz oluşuna göre bütçe de değişiklik gösterecektir. Ayrıca baskı için istediğiniz kâğıt boyutu fiyatı bazen sadece 1 cm küçültme ile bile değişebilir. Bu yüzden Ankara katalog için görüşürken bu noktayı da dikkate almalı ve gerekirse dosya boyutunu küçültebilirsiniz. Böylelikle istediğiniz özellikteki kataloğu çok daha uygun bütçeler ile yaptırabilirsiniz.

 Katalog Baskı Fiyatları

Katalog basımı, günümüzde oldukça tercih edilen bir matbaa yöntemi olmaktadır. Katalog basımları sayesinde firmalar verdiği hizmetleri kolay bir şekilde müşteri ile buluşturabiliyor.Firmalara sunduğumuz katalog basımlarında kağıt kalitesi kadar tasarımı da oldukça önemli bir unsur olmaktadır. Firmaların reklam amacı ile tercih ettiği bu katalog yöntemi özellikle pazarlama alanında oldukça başarılı olmaktadır.Sonuç olarak kataloglar firmalara sunduğu ürünleri müşteri ile buluşturmaktadır.

Hazırlanmış olan katalog ne kadar kaliteli ve ilgi çekici olursa o kadar müşteri kitlesi artış gösterecektir. Bundan dolayı firmalar tarafından talep edilen katalog işlemleri oldukça önemli olmaktadır. Firmamız bu işlemlerin öneminin farkında olup yaptığı tüm hizmetleri en iyi şekilde yapmayı planlamaktadır. Profesyonel hizmetlerimiz ve başarılar ile tüm müşterilerimize en uygun katalog basım fiyatları sunuyoruz.

Katalog Kağıdı Nasıl Olmalı?

Katalog kağıdının kaliteli olması oldukça önemli bir konu olmaktadır. Genellikle katalog kağıdının özellikle şu şekilde olmalıdır; Katalog kapak baskısı genel olarak mutlaka 300 ile 350 gram arasında değişmektedir. Eğer firma arz talep ederse matbaa firmamız tarafından katalog üzerine kabartma yapılacaktır. Katalog içinde bulunan sayfalar ise genel olarak 135 gram ile 170 gram arasında değişmektedir.

Bu kağıtlar genellikle kuşe kağıttan oluşur. Bunun nedeni ise müşterilerin rahat bir şekilde sayfaları çevirme rahatlığı elde edilmesidir. Kataloğun diğer bir önemli parçası ise içeriği olmaktadır. Firmaların hizmetlerinin iyi bir şekilde tanıtılabilmesi için mutlaka verdiği hizmetlerin resminin bulunması gereklidir. Firmalar tarafından hazırlanan resimler katalogların içerisine oldukça güzel detaylar ile eklenerek kalitesi oldukça yüksek kataloglar elde edilmektedir. Fotoğraflar katalogda yerini aldıktan sonra bu konu hakkında bilgi sahibi olan kişiler tarafından detayları kataloğa eklenmelidir.

Bu konuda anlatım dili önemli değildir. Asıl önemli olan ürün hakkındaki tüm detaylara doğru bir şekilde karşıdaki kişiye aktarılmasıdır. Fotoğraflar ve metinler de hazırlandıktan sonra grafik tasarımcı tarafından katalog sayfaları tasarlanmalıdır. Bu aşamada kurumsal kimliğe sadık kalmak önemlidir. Markaya ait logo, slogan ve detaylar unutulmamalıdır.

Katalogda yer alacak fotoğraf ve içerikler hazırlandıktan sonra ise matbaamız içinde bulunan tasarımcılar tarafından katalog sayfaları hazırlanmaktadır. Hazırlanan bu sayfalarda firmaların kurumsal kimliği oldukça önemli. Bundan dolayı da hazırlanmış olan tüm sayfalarda firmaların logosu gibi detaylara yer veriliyor. Tüm tasarım çalışmalar bittikten sonra ise katalog baskı fiyatları belirlenerek alıcıya bilgi verilmektedir