Fatura Baskı, Fatura Baskı Ankara, Maliye Anlaşmalı Matbaa

Fatura Baskı

  • Yazar : Cansoy Matbaa
  • İletişim : info@cansoymatbaa.com

Fatura Baskı

Fatura baskı bir firmanın olmazsa olmazları arasında yer alır fatura bir şirketin ürün satışı sonrasında ürünü alan kişiye veya kişilere yazılan matbu evraktır. Fatura basımı Ankara öncesi hem tasarım hemde bazı evrakların temin edilmesi gerekmektedir. Bu evraklar şunlardır vergi levhası, imza sürküsü, kimlik fotokopisi, resmi gazete ve son aya ait tahakkuk fişi gerekir.Evrakları isterken eğer firma yeni açılmış ise firma yetkilisinden vergi dairesi yoklama fişi istenmektedir. Yoklama fişi yeni açılan firmanın açılış yaptığı firma adresine vergi dairesinin göndermiş olduğu memurun açılan firmayı kontrol etme aşamasında verdiği yoklama kağıdına denir.

Fatura Basımı Ankara

Bu evrakların çoğu, muhasebeciniz tarafından temin edilmektedir. Bu evraklar sürekli form fatura basımı içinde istenmektedir. Örneğin irsaliyeli fatura basımı yaptıracaksanız ekstradan irsaliye baskı yaptırmanıza gerek kalmaz. Bu sürekli form fatura baskıda da geçerlidir.
Maliye anlaşmalı matbaa olmadan da hiç bir matbaa sevk irsaliyesi ve sürekli form baskı yapmaya yetkisi yoktur.O yüzden fatura baskı ve sürekli form basımı sadece maliye anlaşmalı matbaa Ankara’larda yapılmaktadır. Baskı öncesi faturanın anlaşmalı matbaa tarafından, kontrolleri yapıldıktan sonra, tasarım aşamasına geçilir. Tasarım aşaması bittikten sonra fatura basıma geçilir.Öncelikle kağıt olarak genelde otokopili kağıt tercih ediliyor, lakin günümüz de online matbaa yaygın olmasından ötürü normal a4 kağıtlara da Ankara fatura basımı yapılıyor.Otokopili kağıt tercih edilmesinin nedeni ise, kendinden karbonlu olması ve faturayı yazarken üsteki asıl kağıdı yazınca, altta ki nüshalara geçmesinden dolayı tercih edilir.

Maliye Anlaşmalı Matbaa

Otokopili kağıt ölçüleri ve kalınlıkları şu şekildedir; 59×84 tam boy kağıt ebadı dır. Gramajı ise 54 gramdır. Bu kağıtların en büyük özelliği ise kağıtların nüshaları renkli kağıt olmasıdır ve buda maliyet açısından tercih nedenleri arasındadır. Ankara fatura baskı için matbaaların sahip olduğu makine parkuru şu şekilde; öncelikle hem bası yapabilen hemde numara basabilen makine olmasına dikkat edilmelidir. Makine markaları heilderberg geto marka baskı makinesi ve kayım marka bıçak. Bu matbaa makinelerine sahip olan matbaa firmaları bunların yanında düğün davetiyesi, ajanda baskı gibi ürünlerde basa bilmektedir. Aynı zamanda uygun kartvizit fiyatları da verebilmektedir.

Fatura baskı Ankara firmaları arasında matbu evrak basımı ve resmiyette zorunlu olmayan diğer evrakların basım hizmetini veren şirketlerinden biriyiz. Zorunlu olmayan evrakları açacak olursak: Gider pusulası Gider pusulası eğer bir yerlere ödeme yaptıysanız, bu ödemeyi de resmileştirmek istiyorsanız, yani firmalar arası nakit veya mal çıkışı için kullanılan evraktır.Bu evrakı sadece anlaşmalı fatura baskı Ankara matbaaları tarafından yapılması zorunlu olmayan taraflarda vardır. Nasıl derseniz şu şekilde olabilmektedir. Örneğin çok fazla gider pusulası kullanmıyorsunuz. Bu durumda fatura baskı Ankara firmalarına gerek kalmadan kırtasiyeden bir cilt satın alıp noter taktik ettirme imkanınız da vardır